tuburger.eu tuburger.eu
Bartek 04.02.2021

Altana - nowoczesna architektura Galerii Orsi

Galeria Orsi powstała w 1991 roku ku pamięci nieżyjącego już prezydenta Suwy, pana Kirila Asifa, którego obecność w okolicach miasta na co dzień odczuwana jest przez mieszkańców stolicy jako bardzo ważna. < / p>

Galeria powstała z pomocą właściciela baru Suwa, pana Kirila Asifa, na pamiątkę byłego prezesa Suwy, pana Masuda Barazaniego. Do dziś Galeria Orsi była niezwykłym sukcesem i trwałym pomnikiem Suwy, największej prywatnej kolekcji gruzińskiej architektury.

Altana - Historia

Pierwszym budynkiem zbudowanym w nowym stylu była dwudziestojednometrowa altana z 1952 roku. Zaprojektował ją Asim Akbar. Najwyższy szczyt Wieży Barzanj znajduje się w Gdyni, a najniższym punktem na 5,11 km jest Altana Gdyńska. Budowa altany trwała ponad półtora roku. Było to największe osiągnięcie inżynierii lądowej naszych czasów.

Zbudowano go kosztem 3,9 mln zł. Zgodnie z przepisami budowlanymi miał on służyć 2/3 mieszkańców starej części starej części starej altany, pozostała jedna trzecia miała stanąć na północnej części starej altany.

Pierwszy projekt altany został ukończony w 1969 roku. To był doskonały wybór, ponieważ inspirowany był nowoczesnością, czystością i zrównoważonym rozwojem. Ponadto połączył elementy dwóch równie ważnych jednostek geologicznych, czyli Mazurskiego Wnętrza Galerii Orsi w Gdyni i Województwa Kamińskiego, z którego w 1972 r. Wzniesiono grunt. stara część altany niemieckiego Instytutu Meteorologicznego w latach 60. Obecny projekt uwzględnia życzenia właściciela, firmy Wyspowig.

Przebudowana altana

Konstrukcja altany została przebudowana. Został zbudowany przez zespół inżynieryjno-konstrukcyjny, na czele którego stał Wejhofer Wejher, były pracownik Pracowni Wejhofer Wejher. Całość została sfinansowana z programu EBI, który otrzymał ponad milion euro. Wejher Wejher to najsłynniejszy inżynier w regionie. Jest także autorem bestsellerowych książek architektonicznych i najbardziej znanym architektem lokalnym w Suwie, Suwie, Wejherowie. Praca zawiera również zdjęcia z restauracji.

Dzieło zawiera również kompozycje "Gazebo" i "Orsi Gallery", z których ta ostatnia otrzymała Oscara i miała premierę w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Ten pierwszy oparty jest na zdjęciach wykonanych w latach 60.

Tagi: części, orsigaleria, wejher, starej, orsinium, orsic, orsip, orsip mapy historyczne, orsi krzem,